'מפרשי האוצר'
מבית אוצר החכמה

בימים אלו, אנו שוקדים על הוצאה לאור של מיזם חדש: ‘מפרשי האוצר’ – מבית ‘אוצר החכמה’. פרויקט מהפכני, ראשון מסוגו, חדשני ופורץ דרך בעולם התורה.

מפרשי האוצר מיועד לקהל לומדי הגמרא, ומנגיש ומדייק את התועלת מאסופת 100,000 ספרי ‘אוצר החכמה’.

הלומד יכול ללמוד כהרגלו על גבי הדף שנראה בדיוק כמו דף של דפוס וילנה, וכאשר הוא מתעניין בדברי מפרשי התלמוד שעל קטע ספציפי כלשהו, לחיצת עכבר על הקטע, תציג בצורה מסודרת, לימין הדף, את דברי כל המפרשים שעוסקים בקטע ספציפי זה, מסודרים זה אחר זה, כשניתן לעבור ביניהם בגלילה מהירה, וללחוץ על קטע המפרש המבוקש.

המפרשים כולם מופיעים בצורתם ובתבניתם המקורית (‘צורת הדף’).

לצורך הפרוייקט, גויסו עשרות רבות של אברכים שנבחרו אחרי מיונים רבים. הם בוחנים כל קטע בדברי המפרשים, מאפיינים אותו לפי תוכנו, ומקשרים ממנו לקטע הגפ”ת שעליו הוא נסוב. לעיתים הדבר דורש גם עיון והתבוננות, על מנת לבחון את הדברים מחדש – אם ולהיכן שייך הקטע.

צוות מקצועי של תלמידי חכמים מפקח על המלאכה ומבקר כל העת את העבודה, על מנת שייצאו הדברים מתוקנים וראויים להעלותם על שולחן מלכים.

את הפרויקט מלווה צוות תיכנות מהשורה הראשונה, וכן צוות נוסף המופקד על הכנת הבסיס הטכני-עיצובי שיאפשר את הגשת הגזירים באופן אסתטי ונוח לעין. המלאכה כולה מסתכמת בעלות אדירה של מיליוני ש”ח, ואנו בטוחים שיתקבל בברכה על ידי הלומדים, כיאה לאוצר היקר.

רשימת הספרים והמפרשים

בחר את המסכת עליה תרצה לקבל את רשימת המפרשים